Publikacja PJOMED 2009
Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia prowadzi dystrybucję
materiałów konferencyjnych PJOMED 2009
Krajowe Centrum Ochrony Radiologicznej w Ochronie Zdrowia prowadzi dystrybucję
materiałów konferencyjnych PJOMED 2009
Zapraszamy do dyskusji na forum. W Komunikacie Komisji do Parlamentu Europejskiego, Rady, Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego oraz Komitetu Regionów w sprawie korzyści wynikających z telemedycyny dla pacjentów, systemów opieki zdrowotnej i społeczeństwa przedstawiono teleradiologię,
(więcej…)
Opublikowane w kwietniu 2009 wyniki badań przeprowadzonych w USA wykazują, że 33% pacjentów w ciągu całego życia miało wykonane badanie tomograficzne (CT) przynajmniej 5-krotnie, 5% pacjentów między 22 a 132 razy.
(więcej…)
W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi czasu trwania szkoleń z zakresu ochrony radiologicznej pacjenta
(więcej…)
Tomografia komputerowa – rosnące źródło ekspozycji na promieniowanie jonizujące (The New England Journal of Medicine, 29.11.2007 r.)
(więcej…)